Úspěchy členů na agrosalonu Země živitelka 2022

Na letošním 48. ročníku agrosalonu Země živitelka, který se konal ve dnech 25.  -  30. 8. 2022 na výstavišti v Českých Budějovicích, ve společné expozici  privátních výzkumných organizací včetně koordinátora BIOEAST HUB CZ Zemědělského výzkumu, spol. s r.o. Troubsko slavili úspěch taktéž členové BIOEAST HUB CZ:

Zemědělský výzkum, spol. s r.o. Troubsko  získal na letošním agrosalonu prestižní ocenění Zlatý klas za odrůdu slézu přeslenitého s názvem Holina. Jedná se o moderní odrůdu, kterou je možno využít jak pro pícninářské účely, tak jako meziplodinu. Hodnotitelská komise především ocenila plasticitu této odrůdy a také fakt, že osivo je již k dispozici farmářům.

Agrotest Fyto s.r.o. získal ocenění za odrůdu ozimé pšenice AF Zara

Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. obdržel Zlatý klas  za Kolekci českých šlechtěných odrůd „archaických typů pšenic“  pro potravinářské využití.

Oseva výzkum a vývoj  s.r.o. si odnesla ocenění Zlatý klas za odrůdu pohanky seté ROSE.

Výzkumný ústav bramborářský, Havličkův Brod, s.r.o. získal  hned 2 ocenění Zlatý klas za Mapu vhodnosti podmínek pro výskyt a šíření plísně bramboru  a za Směs mouky na přípravu pečiva na bázi inulinu.

Všem oceněným gratulujeme.

 

Všichni členové BIOEAST HUB CZ byli prezentováni na agrosalonu prostřednictvím nové brožury, kterou si můžete prohlédnout ZDE

 

 


Vytisknout